Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

04.06.2017 roku XXIV Ogólnopolski Bieg "Krzepkich" w Krzepicach wraz z akcją "biegnę dla Klaudiusza"

Utworzono dnia 31.05.2017

W dniu 4 czerwca 2017 roku po raz XXIV odbędzie się Ogólnopolski Bieg "Krzepkich", który od tego roku będzie nosił imię Kazimierza Zembali. Bieg ma na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i rekreacji  ruchowej, popularyzacji masowej rekreacji biegowej w środowisku miasta i gminy Krzepice oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Przy okazji tego wydarzenia, dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego, powstała nowa idea Biegu, jaką jest wsparcie dzieci potrzebujących pomocy. Inicjatywa ta jest elementem szerokiej akcji charytatywnych organizowanych przez Bank PKO na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci jak i dorosłych.

W tej edycji Biegu "Krzepkich" pomoc zostanie przeznaczona dla Klaudiusza Chwałek, podopiecznego Fundacji "Zdążyć z pomocą". W tej edycji Biegu biegając pomagamy.

Ośmioletni obecnie Klaudiuszek urodził się jako maleńki wcześniak w 27 tygodniu ciąży z retinopatią wcześniaczą, dużym niedotlenieniem oraz zapaleniem płuc.
Przez pierwsze trzy doby Klaudiusz walczył o życie. Klaudiusz ma mózgowe porażenie dziecięce, opóźniony rozwój motoryczny, niedowład kurczowy w trzech kończynach oraz spastykę mięśni i kończyn. Rozwój umysłowy Klaudiuszka jest prawidłowy i nie odbiega od pozostałych rówieśników. Niestety, nóżki Klaudiuszka są w bardzo złym stanie. Coraz bardziej uwidacznia się postępujące skrzywienie kręgosłupa oraz niedowład rączek.

Obecnie ogromną szansą na poprawę stanu Jego zdrowia jest kosztowna operacja oraz rehabilitacja, na którą mama Klaudiusza zbiera środki finansowe. Szacowany koszt operacji to 4 tysiące złotych, sześciomiesięcznej rehabilitacji 12 tysięcy złotych i zakup niezbędnych ortez dla chłopca to koszt ok. 10 tysięcy złotych.

Zaangażowanie biegaczy w akcję charytatywną podczas biegu zostanie przeliczone na pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na leczenie i rehabilitację Klaudiusza. Biegacze zainteresowani udziałem w akcji mogą odebrać przypinki na koszulki z napisem „biegnę dla Klaudiusza” od pracowników - wolontariuszy PKO Banku Polskiego w dniu 4 czerwca zlokalizowanym przy "biurze" zawodów.

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej „Biegnę dla Klaudiusza”, gdyż swoim udziałem każdy promuje zdrowy styl życia a jednocześnie może pomóc Klaudiuszkowi w długiej i kosztownej rehabilitacji. 

                                                                                                                      Kierownik

                                                                                                             MG OPS w Krzepicach

                                                                                                                    Katarzyna Droś

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny