Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Częstochowska 13, 42- 160 Krzepice

Ogłoszenie o poszukiwaniu kandydata do pracy na umowę w celu zastępstwa na stanowisku pracownik socjalny

OGŁOSZENIE O POSZUKIWANIU KANDYDATA DO PRACY NA UMOWĘ O PRACĘ W CELU ZASTĘPSTWA NA STANOWISKU PRACOWNIK SOCJALNY

1. Wymagania niezbędne:
  • wykształcenie – spełnienie co najmniej jednego z niżej wymienionych warunków:
- ukończenie kolegium pracowników służb specjalnych,
- ukończenie studiów wyższych na kierunku praca socjalna,
- do dnia 31 grudnia 2013r. ukończenie studiów wyższych o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie.,
- spełnienie wymagań określonych w art. 156 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2017 poz. 1769 z późn. zm.)
  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku,
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  • brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • obywatelstwo polskie,
  • nieposzlakowana opinia,
  • znajomość ustawy o pomocy społecznej i przepisów wykonawczych, w tym rozporządzenia w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego i kontraktu socjalnego,
  • znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • znajomość ustawy o ochronie danych osobowych.

2. Wymagania dodatkowe:
  • prawo jazdy kat. „B” oraz posiadanie własnego środka transportu,
  • doświadczenie w zawodzie pracownika socjalnego będzie dodatkowym atutem.

3. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
  • praca socjalna;
  • dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń;
  • udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną trudnej sytuacji życiowej; skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji tych zadań;
  • pomoc w uzyskaniu dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej poradnictwa dotyczącego możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe oraz wspieranie w uzyskiwaniu pomocy;
  • udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej;
  • pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych;
  • współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania patologii i skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie skutków ubóstwa;
  •  inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin;
  •  współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia.

4. Wymagane dokumenty i oświadczenia:
  • list motywacyjny z własnoręcznym podpisem,
  • cv z własnoręcznym podpisem,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kserokopie dokumentów potwierdzający staż pracy,
  • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnień, zaświadczeń, certyfikatów o ukończonych kursach, szkoleniach,
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  • posiadane referencje,
  • oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnieniu na w/w stanowisku,
  • oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o niekaralności za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji w ramach naboru na w/w stanowisko.

Termin składania dokumentów
Dokumenty należy składać w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzepicach, ul. Częstochowska 13, 42-160 Krzepice w terminie do 21 września 2018r. w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Pracownik socjalny”, oraz imię i nazwisko, adres do korespondencji wraz z nr telefonu kontaktowego.
Odpowiedzi na pytania związane z prowadzonym naborem można uzyskać w pokoju nr 31 i 38 Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzepicach lub pod numerem telefonu: 34 3175172 wew.47 i 58.

Informacje dodatkowe:
Niniejsze ogłoszenie nie stanowi ogłoszenia o naborze w rozumieniu ustawy z dnia 21.11.2008r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2018r. poz. 1260,ze zm.).
Krzepice, 05.09.2018r.

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzepicach

Załączniki:

Informacje

Liczba wyświetleń: 603
Utworzono dnia: 06.09.2018

Historia publikacji

  • 05.02.2020 15:13, Dorota Sówka
    Wyłączenie widoczności strony
  • 06.09.2018 15:17, Dorota Sówka
    Edycja załącznika: Oświadczenie dotyczące pracownika socjalnego
  • 06.09.2018 15:14, Dorota Sówka
    Edycja strony: Ogłoszenie o poszukiwaniu kandydata do pracy na umowę w celu zastępstwa na stanowisku pracownik socjalny